Цей сайт підтримується GTZ

Новини

Новини

01/06/2018
Підписання “Меморандуму про співробітництво” між проектом "Енергоефективна забудова" (що виконується GIZ) та його реципієнтом, кооперативом "Геліос-16"
24 квітня в рамках реалізації пілотного проекту “Енергоефективна забудова” відбулося підписання “Меморандуму про співробітництво” між проектом та його реципієнтом , кооперативом “Геліос-16”.
Підписання цього документу гарантує здійснення нагляду та забезпечення використання наданих альтернативних систем автономного живлення та обігріву 16-го поверху, а також даху або підвалу пілотного будинку. Кооператив відповідатиме за вирішення адміністративних та технічних питань власників приміщень 15-го та 16-го поверхів даного будинку.
Варто зазначити, що підписання Меморандуму гарантує стійке функціонування встановлених систем та продовження здійснення енергетичного моніторингу також після закінчення проекту.
29/05/2017
Смарт-кооператив
У кінці березня для виконання технічних та правових завдань на Щербаківського був створений кооператив «Геліос-16». Головною метою кооперативу є об'єднати власників квартир на 16-му поверсі для того, щоб належним чином керувати постачанням та споживанням енергії. Крім функціональної складової забезпечення ефективної технічної системи, діяльність кооперативу передбачає також забезпечення правової складової операційної системи – необхідної, наприклад, для виставлення рахунків на основі споживання. Жителі квартир 16-го поверху незалежно один від одного будуть забезпечені альтернативною енергією через сонячні панелі та теплові насоси, які розташовані на даху будівлі. Стандартне підключення до системи центрального опалення служитиме лише в якості резервного. Ідея створення такого кооперативу з’явилася у процесі обговорення власниками квартир з юридичними експертами проекту і ними рекомендована.
При цьому, протягом останніх місяців технічні експерти, найняті проектом, працювали над забезпеченням якості, а також над підтримкою і переглядом усіх встановлених технічних засобів для того, щоб переконатися в надійності функціонування. Крім того, експертами GIZ було надано першу технічну рекомендацію для успішного функціонування енергоефективних технологій та злагодженого функціонування системи.
У той же час, будівельною компанією ведуться подальші споруджувані роботи.
24/06/2016
Український форум з енергоефективності’16 окреслив шляхи до інвестицій в українські енергоощадні проекти
23 червня 2016 року в НСК «Олімпійський» відбувся Український форум з енергоефективності’16 під назвою «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ». У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Голова групи підтримки України, Європейська комісія Пітер Вагнер.
Форум був організований як комунікаційна платформа для діалогу між владою, бізнесом, представниками ОСББ та домогосподарств. Захід дав чіткі відповіді на питання щодо діяльності Фонду енергоефективності, його фінансових інструментів, потенціалу впровадження, очікуваного політичного, соціального та економічного ефекту, а також необхідності ухвалення відповідної законодавчої бази для його функціонування. Учасники форуму дізналися про конкретні технічні рішення для впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі.
Під час відкриття форуму Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив: «Фонд енергоефективності запрацює з 2017 року. Він акумулює 20 млрд грн від міжнародних донорів, державного бюджету та приватних інвесторів. Тому до кінця поточного року необхідно прийняти всю нормативну базу. Я б дуже хотів, щоб ми ухвалили рішення про створення Фонду енергоефективності, щоб його було створено до кінця 2016 року, і у 2017 році він розпочав працювати. Це дасть нам можливість інвестувати більше ресурсів, бути більш ефективними і конкурентними. Обсяг субсидій у кінцевому рахунку потрібно перетворити в інвестиції в енергосектор. Я би дуже хотів, щоб ми стали країною з сильною національною економікою».
У своїй промові Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підкреслив: «Шлях кожного «клієнта» до власної енергоефективності в рамках роботи Фонду буде максимально легким. За допомогою онлайн-платформи він вибиратиме тип проекту, енергоаудитора, пропозиції будівельної компанії та банку, якщо потрібен кредит. Вже сьогодні люди можуть звертатися до трьох українських банків. Нам потрібна велика кількість енергоаудиторів, енергосервісних компаній, які робитимуть санацію та модернізацію будинків і енергомереж. Таким чином, заходи з енергоефективності за участі Фонду стануть економічно привабливими для пересічних домогосподарств, які внаслідок реалізації проекту отримають суттєві переваги: додаткова капіталізація будинку і підвищення його ринкової вартості, економія з урахуванням обслуговування теплових кредитів, підвищення комфорту житла, економія в 50% за тепло. Водночас це буде спільна величезна робота української нації – масштабна ключова реформа з енергоефективності».
Директор проекту «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Крістіана Хагенедер взяла участь у форумі та виступила в рамках панелі під назвою «Хто, як і чим утеплить Ваші будинки? Чи готові українські виробники до приходу інвестицій на ринок енергоефективності». У ній також взяли участь Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та заступник міністра фінансів Сергій Марченко, які підкреслили той факт, що інвестиції в енергоефективність стануть стимулом для компаній, що працюють в будівельній галузі.
Пані Хагенедер наголосила на тому, що до програм вищої та технічної освіти українських інженерів і архітекторів необхідно залучати сучасні європейські методики у сфері енергоефективності:
«Компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH працює в Україні понад 7 років. У сфері енергоефективності ми маємо чималий досвід роботи з українськими промисловцями. Варто зазначити, що Україна володіє потужним інженерним арсеналом, щоб вести будівництво згідно з новими стандартами. Але інженери мають отримати відповідні знання з енергоефективних технологій, щоб застосовувати їх в будівництві. Наприклад, немає сенсу витрачати кошти на дорогі енергозберігаючі вікна, якщо вони будуть встановлені неправильно. Це призведе до структурних пошкоджень, проблем з якістю повітря всередині приміщення і не принесе очікуваної економії енергії. Отже, необхідно побудувати систему введення енергетичних паспортів і стандартів енергоефективності. Тоді за 5 років ви побачите, що весь ринок переорієнтується на високоякісне енергоефективне будівництво».
Фото: A7 Conferences, https://www.facebook.com/events/583798001789409
27/04/2016
Весняне пробудження Києва та Пілотного Проекту
Після зимової перерви відновилися будівельні роботи на даху та на шістнадцятому поверсі в будинку по вулиці Щербакова, 52, що є пілотним об’єктом Проекту. Наразі технічні експерти здійснюють оцінку якості, огляд та обслуговування всього технічного обладнання для його належного функціонування. На даний момент проходить введення в експлуатацію встановлених сонячних панелей та теплових насосів, які будь ефективно забезпечувати електроенергією квартири на шістнадцятому поверсі. Крім того, варто зазначити, що фасад будинку утеплений згідно з європейськими стандартами. Таким чином, такі енергоефективні заходи допоможуть мешканцям багатоквартирних будинків ефективно використовувати енергію та заощаджувати гроші.
В середині травня планується інспекція даного об’єкту німецькими технічними експертами з EGS-plan International GmbH. Варто зауважити, що саме дана організація займалась розробкою енргоефективної концепції для даної будівлі. Основними задачами експертів буде проведення оцінки якості виконання робіт та надання технічних рекомендацій для подальшого успішного функціонування енергоефективних технологій.
А тим часом, продовжуються будівельні роботи й у решті будинку. Планується, що перші власники зможуть розпочати ремонтні роботи в своїх майбутніх квартирах вже цього літа.
10/12/2015
Eнергоефективність як важливий чинник у процесі енергетичного переходу
Федеральне міністерство довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів німеччини опублікувало інформаційний листок з особливим фокусом на Україні та Чилі, де енергоефективність названо важливим чинником у процесі енергетичного переходу. Наш пілотний проект також тут згадується як зразок ресурсоефективної будівельної концепції для нових та існуючих будівель для всієї України. Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, перейдіть за цим посиланням: www.international-climate-initiative.com/fileadmin/Dokumente/landingpages/SC02_Energy_Efficiency
as_Important_Pillar_of_the_Energy_Transition.pdf
15/10/2015
Будівництво енергоефективного будинку виходить на заключний етап
Фасад будинку майже завершено. Уся будівля буде підключена до мережі централізованого теплопостачання в 2016 року.
16-й поверх будівлі, що знаходиться в центрі уваги нашого проекту, скоро буде підключено до сонячної системи на даху й оснащено лічильниками тепла в кожній квартирі до кінця цього року.
Також тривають активні роботи з облаштування паркування у дворі.
26/12/2013
Шановні пані і панове!
Від щирого серця вітаємо вас з Новорічними та Різдвяними святами!
Бажаємо, щоб Новий рік приніс стабільність, благополуччя, добробут вам та вашим родинам!
Нехай Новий рік буде багатим на цікаві події та проекти, які відкриють перед вами нові можливості!
20.12.2013
Пілотним проектом «Енергоефективна забудова» спільно з компанією «Сантехнік ЛТД і Ко» було розроблено відео-тренінг на тему енергоефективного будівництва, з яким ви можете ознайомитися за наступним посиланням http://www.youtube.com/user/EEPPUkraine
15/11/2013
З 11 по 14 листопада в бібліотеці Подільського району м.Києва ім.О.Копиленка за підтримки пілотного проекту «Енергоефективна забудова» відбувся енерготиждень під девізом «Про екологію дбаємо – енергію зберігаємо». До бібліотеки завітали як учні молодшої школи ліцею «Всесвіт», так і старшокласники. Молодшим дітям було запропоновано здійснити екологічну мандрівку «Здорова планета – здоровий ти», під час якої увагу малят було зосереджено на проблемах раціонального використання енергії, енергоресурсів та охорони навколишнього середовища. А старшокласникам викладачі Київського коледжу будівництва,архітектури та дизайну зробили презентацію на тему «Енергоефективність, як можливість працевлаштування», в якій розповіли про альтернативні джерела енергії та досвід їх використання в Україні та за кордоном.
20/10/2013
17 жовтня 2013р. у приміщенні Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну відбувся підсумковий семінар «Впровадження питань енергоефективності в навчальний процес», під час якого викладачі коледжу представили результати співпраці між коледжем та пілотним проектом «Енергоефективна забудова» протягом останніх 2-х років. Доповідачі розповіли про отримані знання під час навчального туру у Німеччину, спільних семінарів, та як саме набутий досвід був інтегрований у навчальну програму коледжу.
23/09/2013
Запрошуємо Вас на конференцію "Енергоефективність в Україні – досвід та подальші кроки". Конференція відбудеться 27-го вересня 2013 р. у конференц-залі готелю «Президент». У конференції буде висвітлено важливість теми енергозбереження в Україні у форматі двох окремих сесій: з реконструкції існуючого житлового фонду та по концепціях нового будівництва. Крім того, буде оголошено про початок нового проекту з енергоефективності, що буде зосереджений на співпраці з українськими муніципалітетами. Детальну програму конференції ви можете завантажити тут, а реєстраційну форму тут.
22/05/2013
21 травня пілотний об’єкт проекту «Енергоефективна забудова», що розташований по вул. Щербакова, 52 відвідали член правління Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ доктор Байєр та директор департаменту Середземномор'я, Європи та Центральної Азії пані Шефер. В "Сонячному саду", що був організований на даху будівлі, обговорювалися можливості та проблеми енергоефективного будівництва в Україні, а в цей самий час за допомогою сонячного концентратора смажилися яйця та сосиски.
22.03.2013
21 березня відбувся семінар на тему «Моніторинг» для майбутніх мешканців 16-го поверху будинку 52 по вул.Щербакова, що є пілотним об’єктом нашого проекту. Учасникам семінару розповіли про систему моніторингу споживання тепла, що буде здійснюватися в їхніх квартирах та 15-му поверсі протягом року з початку експлуатації будинку та має на меті показати реальні цифри економії енергії завдяки впроваджуваних енергоефективних технологій та порівняти їх із проектними.
08.02.2013
До відома усіх зацікавлених, хто не мав змоги прийти на лазерне шоу 7 лютого о 17:00, посилання на перегляд відео в режимі он-лайн розміщено нижче:
частина 1
частина 2
05.02.2013
В четвер 7 лютого о 17:00 щиро запрошуємо мешканців та гостей Києва відвідати лазерне шоу, що буде проектуватися на фасаді будинку по вул. Щербакова 52. Головною метою шоу є привернути увагу до енергоефективних проектів у житловому будівництві та нагадати про те, що кожен здатний зберігати енергію вже зараз.
17.11.2012
В чотирьох районах міста Києва: Подільському, Шевченківському, Оболонському та Святошинському стартувала соціальна акція «Енергопатруль». Кияни можуть зробити енерготест власної домівки, дізнатися про сучасні технології енергозбереження, побачити знімки тепловтрат сусідніх будинків. Активісти в жовтих жилетках «Енергопатруль» розповідають, як зекономити не лише сімейний бюджет, а й подбати про довкілля.
17.11.2012 – пр. В.Порика, 3А
18.11.2012 – пр. Правди, 70А
25.11.2012 – вул. Осиповського, 9
26.11.2012 – вул. Мостицька,6
01.12.2012 – вул. Івашкевича, 26/2
02.12.2012 – біля метро Нивки
15.06.2012
Протягом 18-23 червня Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ разом з Представництвом ЄС організовують «Тиждень сталої енергетики» у «Європейському Містечку» під Аркою Дружби Народів у Києві поряд з Європейською площею.

Ми щиро запрошуємо Вас на урочисту церемонія відкриття, яка відбудеться у понеділок 18 червня о 15:00 год. Під час церемонії посли держав ЄС особисто продемонструють, як можна приготувати обід, використовуючи сонячну енергію, виробляти електроенергію, займаючись спортом, а також навчать визначати час за допомогою сонця. У такий оригінальний спосіб Голова Представництва ЄС, посли країн ЄС, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (НАЕР) та Перший заступник Голови Київської міської державної адміністрації будуть відкривати «Європейський тиждень сталої енергетики».

Ми з нетерпінням чекаємо на Вашу участь і просимо Вас зареєструватися за електронною адресою: tetyana.pylypchuk@giz.de .

21.05.2012
З 2 червня до 1 липня під Аркою Дружби народів з нагоди проведення футбольного чемпіонату ЄВРО-2012 організовується додатковий захід для мешканців та гостей міста Київ «Європейське містечко. Наш континент. Наше майбутнє». Європейське містечко – це німецько-українська ініціатива у партнерстві з Європейським Союзом і містом Києвом, що представить проекти та підходи в одинадцяти окремих сферах міжнародного співробітництва з метою розвитку. В інтерактивній та розважальній формі ця подія сприятиме європейській інтеграції і співпраці. Більш детальну інформацію шукайте на офіційному сайті: www.eurovillage2012.org
09.11.2011
27.10 відбувся черговий семінар в рамках співробітництва “KNUCA Green Building” на тему "Системи сертифікації зеленого будівництва". Цільовою аудиторією були викладачі та студенти Київського національного університету будівництва і архітектури, а також представники інших навчальних та науково-дослідних закладів. Протягом семінару німецькими, турецьким та українським експертами був представлений загальний огляд існуючих систем сертифікації у зеленому будівництві та зроблений акцент на американській, британській та німецькій системах.
04.07.2011
30.06 та 01.07 відбувся 2-денний семінар "Green building - зелене будівництво", цільовою аудиторією якого були викладачі та студенти Київського національного університету будівництва та архітектури. Протягом першого дня німецькими експертами були зроблені доповіді з енергоефективного будівництва, а другий день був присвячений інтерактивному спілкуванню з аудиторією з метою визначення тем, які необхідно висвітлити на майбутніх семінарах.
01.03.2011
Шановні гості та партнери проекту віднині Ви маєте можливість переглянути коротке відео про наш пілотний проект «Енергоефективна забудова» (зроблений Deutsche Welle). Це відео Ви знайдете у розділі “Пілотний проект" нашого веб-сайту.
05.01.2011
Шановні гості та партнери проекту маємо нагоду повідомити Вам, що 23-26 лютого 2011р. під час виставки KyivBuild 2011 (Броварський проспект, 15, м. Київ) відбудеться Е3 Форум (Екологія, Енергія, Ефективність). Це буде вже ІІ Міжнародний науково-практичний Форум екології та енергоефективності в будівництві, що буде присвячений актуальним питанням технологічного та інноваційного розвитку будівельної галузі в напрямку екології та енергозбереження.
Більш детальна інформація стосовно точного місця проведення, програми та умов участі розміщена на сайті: http://www.kievbuild.com.ua/ua/events/E3Forum-about/
01.01.2011
З початку 2011 р. розпочала свою діяльність компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ця організація пов'язала воєдино багаторічний досвід німецьких компаній Deutscher Entwicklungsdienst (DED) gGmbH, Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ) GmbH та – Internationale Weiterbildung und Entwicklung (InWEnt) gGmbH.
22.10.2010
Шановні гості та партнер